Yeni Street Fighter Sineması Geliyor!

Ünlü dövüş oyunu için yapılan birinci iki sinema 1994 yılında yayınlanmıştı. Biri Jean-Claude Van Damme’ın başrolünde olduğu canlı aksiyon sineması iken, başkası de Japonca animasyon tadındaydı. 2009 yılında başrolünde Kristin Kreuk’un bulunduğu Street Fighter: Chun-Li için kolların sıvanmış olduğu serinin cihanında az sayıda animasyon sinemaları ve dizi uyarlamaları bulunuyor. Bu hafta yaşanan bir gelişme ise biz oyuncuları heyecanlandırdı. Yeni Street Fighter filmi için düğmeye basıldı.

Yeni Street Fighter Sineması için Hazır Olun!

Yakın bir vakit evvel yaşanan gelişme ile mutabakat imzalayan Capcom ve Legendary Entertainment şirketi, yeni Street Fighter sineması için harekete geçtiler. Legendary Entertainment, bildiğiniz üzere Detective Pikachu, Dune, Enola Holmes ve çağdaş Monsterverse sinemalarının imalcisi oluyor ve Street Fighter serisinin hakları için Japon oyun devi ile muahede imzaladı.

Her ne kadar şimdilik beyaz perde uyarlaması için düğmeye basılmış olsa da, mutabakat kapsamında şirket tercihen dizi uyarlamaları çekme hakkına da sahip olmuş durumda iken Capcom da her daim projelerin içinde yer alacak. Yani bir nevi Japon oyun devinin nezareti kelam konusu olacak.

Şu an için çalışmalarına başlanan beyaz perde uyarlaması için rastgele bir ayrıntı verilmiş değil. Yani vizyon tarihi, oyuncu takımı yahut işlenecek öykü ile ilgili hiçbir şey bilinmiyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)