Yeni iOS güncellemesi birçok yeniliği beraberinde getirdi

MacOS 13.3 ve iOS / iPadOS 16.4 ve WatchOS 9.4 güncellemeleri, 21 yeni emoji, aramalar için güzelleştirilmiş ses yalıtımı ve küçük kusur düzeltmeleri içeriyor.

Başlangıç olarak, emoji klavyesi beş yeni hayvan, iki yeni el hareketi, üç yeni renkli kalp ve yelpaze, flüt üzere birkaç mesken eşyasına kavuşacak. Hücresel aramalara ortam gürültüsünü engellemek için tasarlanmış Ses İzolasyonu da geliyor.

Yeni iOS güncellemesi birçok yeniliği beraberinde getirdi

Fotoğraflar’daki Kopyalar albümü artık albümlerinizi pak tutmak için iCloud Paylaşılan Fotoğraf Kitaplığı’nda depolanan imgelerle çapraz denetim yapacak. Görüntü içeriğinde yanıp sönen ışıklar yahut flaş efektleri algıladığında ekranı karartmaya yardımcı olan yeni bir erişilebilirlik özelliği bile var; bunların yanı sıra ebeveynler için içerik idaresi, kazara alarmın sessize alınması ve daha fazlası ile ilgili meseleleri ele alan bir çok kusur düzeltmesi de geliyor.

Apple, geçen yıl iOS 16.2 ve MacOS Ventura 13.1’den aldığı yeni HomeKit mimarisini de tekrar sunuyor. O sırada kullanıcılar, belli Siri komutlarının yanlışsız çalışmadığını ve akıllı konut aygıtlarının Home Uygulamasında yanlışsız halde görünmediğini bildiriyordu. Görünüşe nazaran bu sıkıntılar ele alınmakla kalmadı, tıpkı vakitte Apple, Matter uyumlu bir eşleştirme probleminin da çözüldüğünü belirtiyor.

Yeni Emojiler göndermeye hazır mısınız? Güncellemek için aygıtınızın ayarlar uygulamasına giderek en son işletim sistemini kendiniz deneyebilirsiniz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)