Twitter’dan fiyatlı kullanıcılara büyük ayrıcalık

Twitter işvereni Elon Musk, web sitesinin 15 Nisan’dan itibaren Senin İçin’in tavsiyelerinde sadece doğrulanmış hesaplardan gelen tweetleri görüntüleyeceğini duyurdu.

Musk, şirketin AI botlarıyla savaşmak için harekete geçtiğini ve bunun “gelişmiş AI bot sürülerinin” denetimi ele geçirmesini önlemenin “tek gerçekçi yolu” olduğunu açıkladı. Ayrıyeten, değişikliği uygulamazsa Twitter’ın “umutsuz bir kaybetme savaşı” vereceğini de söyledi. Takip eden bir tweet’te Musk, yapay zeka botlarının bir insanı taklit etmedikleri sürece doğrulama için ödeme yapabileceklerini (ve muhtemelen Sizin İçin vakit çizelgesinde gösterilebileceklerini) açıkladı.

Twitter’dan fiyatlı kullanıcılara büyük ayrıcalık

Twitter’ın Sizin İçin arayüzü, sadece bir kullanıcının takip ettiği hesaplardaki tweet’leri değil, birebir vakitte daha evvel beğendikleri yahut ağlarındaki öteki şahısların beğendiği tweet’lere dayalı içeriği de gösteriyor. Bu özellik, öteki platformlara geçmeden evvel Takip Etme sekmesine bir alternatif olarak Ocak ayında iOS’ta kullanıma sunuldu. Herkes bunu beğenmedi ve Twitter, web ve taşınabilir uygulamalarının varsayılan olarak kullanıcıların çıktıktan sonra en son açtığı vakit çizelgesi sekmesine dönmesi için bir güncelleme yayınladı. Lakin sadece doğrulanmış kullanıcıları görüntülemek, potansiyel olarak onu görüntülemeyi seçenlerin çok daha fazla reklam tweet’i göreceği manasına gelebilir.

Ne de olsa, çok yakında toplumsal medya sitesindeki tek doğrulanmış hesaplar Twitter Blue aboneleri olacak. Twitter daha evvel 1 Nisan’da eski onay işaretlerini kaldırdığını, kamuya mal olmuş bireyleri, şirketleri, hükümet ve sivil toplum kuruluşlarını ve benzerilerini ödeme yapmadıkları sürece doğrulanmış statülerinden sıyırdığını duyurmuştu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)