Oppo ve OnePlus Avrupa’ya veda mı etti?

Son birkaç gün içinde piyasaya sürülen bir söylenti, Oppo’nun Avrupa pazarından çıkacağına işaret ediyordu. Fakat Çinli akıllı telefon üreticisinin bir yöneticisi bu söylentiyi yalanladı. Bu nedenle, her şeyin ne olduğunu anlamak için daha fazla detaya gereksinimimiz var.

Oppo ve OnePlus’un Avrupa ve İngiltere pazarlarından çıkacaklarına dair son söylentiler var. Lakin Çinli bir akıllı telefon üreticisinin global halkla bağlantılar müdürü James Paterson, en azından OnePlus için o denli olmadığını belirtti. Şirket yetkilisi “OnePlus, Avrupa ve İngiltere’den çıkmayacak ve mahallî pazarlarda istikrarlı operasyonlarını sürdürecek. OnePlus, Avrupa’ya yatırım yapmaya devam edecek ve kullanıcıları için daha yenilikçi eserler ve tahliller sunacak” dedi.

Oppo ve OnePlus Avrupa’ya veda mı etti?

Ne yazık ki, Oppo’nun hala bu bölgeden çıkıp çıkmayacağı net değil. Birinci rapora nazaran, şirketler Avrupa’da şiddetli piyasa şartları nedeniyle bu bölgeden çıkacaklardı. Bu durum, ekonomik sakinlik nedeniyle tüketici satın alma gücünün düşmesi ile yüksek satış maliyeti problemlerini içeriyordu. Diğer bir deyişle, her iki markanın da bu pazarlarda karlı bir biçimde çalışması zorlaştı. Bu nedenle, Oppo Avrupa operasyonlarını daha uygun yönetebilmek için ölçeklendirmeye karar verdi.

Counterpoint Research raporuna nazaran, 2022’de Avrupa’daki akıllı telefon gönderimleri %17 düştü. Bu, kesim için en makus yıl olarak kaydedildi ve Oppo’nun dördüncü çeyrekte yıllık bazda %39’luk bir satış düşüşü yaşadığı görüldü. Fakat en azından OnePlus’ın bölgedeki operasyonlarını sürdürmeyi planladığı doğrulandı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)