Microsoft Teams yeni hali ile çok beğenildi

Pazartesi günü yayınlanan bir blog gönderisinde şirket, Teams kullanıcılarının, programı başlatmak ve görüntü görüşmelerine katılmak üzere vazifelerin yarısı kadar vakit alan, mevcut sürümden iki kata kadar daha süratli olan tekrar tasarlanmış bir uygulamayı sabırsızlıkla bekleyebileceklerini söyledi. Yenilenen uygulama, yer kaplayan varlıkların kullanımından kaçınırken daha yumuşak bir geçiş imkanı da sunuyor. Birebir vakitte Microsoft, yeni Teams’in %50 daha az bellek kullandığını söylüyor.

Ayrıca şirket, bildirimlerinizi yönetmek, bilgi aramak ve kanalları düzenlemek üzere süreçleri yapmak için gereken tıklama sayısını azaltmak için arayüzü tekrar tasarladı. Ayrıyeten, farklı hesaplar ve kiracılar ortasında geçişi kolaylaştırmak için daha güçlü kimlik doğrulama, senkronizasyon ve bildirim sistemleri ekledi.

Microsoft Teams yeni hali ile çok beğenildi

Doğal olarak, yeni Teams, Microsoft’un bu yılın başlarında duyurduğu akıllı özet ve Copilot‘tan başlayarak ve gelecekte daha fazlası gelecek olan yapay zeka özelliklerini destekleyecektir. Şirket, “Bir toplantıya yahut sohbete katılmadan evvel neler olduğu konusunda sizi hızlandırarak ve tartışmanın akışı içinde sorularınızı yanıtlayarak, birlikte çalışmanın işini ortadan kaldırmak için yapay zekayı kullanacağız” dedi. “Teams içindeki yapay zekanın potansiyelini daha yeni görmeye başlıyoruz ve gelecekte de paylaşacak çok şeyimiz olacak.”

Microsoft’un blog gönderisinde bahsedilmeyen, şirketin bir yıldan uzun müddettir test ettiği 3D avatarlar. Şirket kısa mühlet evvel, bunların Mayıs ayında halka açık hale geleceğini iddia ettiğini söylemişti, bu nedenle yeni Teams tecrübesinin bir kesimi olmalarını da bekleyebiliriz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)