IGG’den Viking Rise Geliyor!

Lords Mobile geliştirici IGG, yeni oyunu Viking Rise ile bu ay içerisinde geri dönecek. Halihazırda ön-kayıt yaptırabildiğiniz oyun, önümüzdeki hafta Android ve iOS tabanlı taşınabilir aygıtlar için yayınlanacak. Ayrıntılar haberimizde.

Viking Rise Nasıl Bir Oyun?

Kuzeyin soğuk ve yırtıcı topraklarında yeni bir macera başlıyor. Midgard, bereketli topraklarındaki en güçlü Viking kabilesini kuracak yeni başkanını bekliyor!

Valhalla’nın Çağrısı’na kulak verme vakti. IGG’nin yeni oyunu Viking Rise, oyuncuları acımasız soğuklarda güçleri ve korkusuzlukları ile nam salan Viking başkanlarından biri olmaya davet ediyor. Çok oyunculu gerçek vakitli savaş stratejisi ve SLG çeşidindeki Viking Rise, farklı oynanış biçimleri ve sinematik grafikleri ile de eşsiz bir taşınabilir oyun tecrübesi sunuyor.

Viking Rise’da oyuncular, kendi topluluğunu Midgard’ın gelecek vadeden yeni dünyasına götüren bir Viking önderi rolünü üstleniyor. Fırsatlar kadar tehlikelerle de dolu bu yeni kıtada şöhretli ve varlıklı bir başkan olmanın yolu ise ince düşünülmüş stratejiler ile topluluğa taraf vermekten geçiyor. Oyuncular Midgard’ı keşfedecek, avlanarak ve savaşarak topluluklarını geliştirecek, öbür oyuncularla ittifaklar kurarak düşmanlara karşı amansız savaşlar verecek ve kendi stratejileri ile en yeterli başkan olmak için gayret edecekler.

Viking kahramanları ile omuz omuza savaş heyecanı

Viking Rise’da oyuncular İskandinav kültüründen tanıdıkları efsanevi kahramanları kendi topluluklarına katılmak üzere çağırıp saflarına katabiliyor. Böylece sevdikleri Viking savaşçılarla omuz omuza uğraşın zevkine varabiliyor. Ayrıyeten oyunda alışılmış savaş stratejisi oyunlarından farklı olarak gelişmiş bir kent geliştirme ve simülasyon sistemi bulunuyor. Viking kültürünün sertliğini sergileyen öğelerin yanı sıra sinema seviyesinde animasyon sürece ve karakter hareketleri sunan grafikleri ile Viking Rise gerçekçi bir görsel dizayna sahip. Gündüz ve gece geçişlerinin yanı sıra mevsimsel değişikliklerin de bulunduğu oyunda gerçek dünyada bir Viking olmayı deneyimlemek mümkün.

Kişiselleştirilebilir oynanış biçimleri

Viking Rise oyuncuları, başkanları olarak köylerini nasıl konumlandıracaklarını stratejilerine ve oynayış biçimlerine uygun formda belirleyebiliyor. Oyuncular köylerini eser akışlarının gerçekleştiği bir ticaret merkezi olarak yahut varlıklı ve bereketli toprakları ile bir kaynak merkezi olarak yahut güçlü ve korkusuz savaşçı bir ordunun askeri kalesi olarak konumlandırabiliyor. Bunun için de çalışanları diledikleri üzere avlanmak, kaynak toplamak yahut savaşmak üzere görevlendirebiliyor ve işe alabiliyorlar. Bu özelliği ile Viking Rise tek bir oynanış biçimi sunan emsal cinsteki oyunlardan ayrılarak kişiselleştirilebilir oynanış biçimleri ile oyuncuya özgürlük sunuyor.

Açık Hava Buluşmaları ile oyundaki vaktini avantaja çevir

Topluluğa dair kararların alındığı ve Viking dünyasının büyük kahramanlarının fikirlerini paylaştığı “Açık Hava Buluşmaları” ile Viking Rise, oyunda geçirilecek vakti daha verimli kılacak eşsiz bir özellik sunuyor. Açık Hava Buluşmaları sırasında topluluğun büyük Viking kahramanları teklif ve yönlendirmeleri ile fikirlerini paylaşıyor ve birliklerin geliştirilmesi, yapıların yükseltilmesi, inşaların gerçekleştirilmesi üzere süreçler sistem tarafından otomatik olarak ilerletilmek üzere ayarlanabiliyor.

Midgard’ın dolambaçlı sularında stratejik hamleler

Oyunda yer alan Drakkar Gemisi, Vikinglerin coşkun okyanuslar ve ırmaklardaki denizcilik kabiliyetlerini ve stratejilerini oyuna taşıyor. Bu yeni gemiler ile oyuncular, Midgard’ın uçsuz bucaksız topraklarını keşfederken sadece karadan ilerlemek zorunda kalmıyor. Haritanın dört bir yanına dağılan dolambaçlı su yolları ve okyanuslar üzerinden süratlice ilerleyerek daha süratli keşifler yapmak yahut düşmanlara sinsice yaklaşarak beklenmedik hücumlar planlamak üzere yeni stratejiler planlamaya imkan sağlıyor.

Birlikte savaşmanın gücü Viking Rise’da

Viking Rise’da birlikte savaşmak üzerine kurulmuş özel bir zindan ve elebaşı sistemi de bulunuyor. Arkadaşların bir ortaya gelerek İlahi Diyarlar olarak isimlendirilen diyarları ele geçirmek üzere çeşitli elebaşları ile savaştığı bu özel mod, güçlü müttefikler kurma fırsatının yanı sıra birlikte uğraş etmenin heyecanını da sunuyor. Bu özel modda oyuncular, müttefikleri ile birlikte hem elebaşlarına karşı savaşabiliyor hem de düşman ittifaklarına karşı savaş alanını denetim edecek stratejileri oluştururken güçlü bir gayretin keyfine varabiliyor.

Kuzeyin soğuğunu parmak uçlarında hissettirecek bu yeni oyun ile Viking dünyasına hükmetmenin gerçekçi heyecanı oyuncuları bekliyor. Viking Rise ile Valhalla’nın Daveti 14 Nisan 2023’te Google Play ve App Store’da! Daha fazla bilgi ve ön kayıt için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)