Elden Ring’in Taşınabilir Versiyonu Geliştiriliyormuş

Ortada dolaşan bir söylentiye nazaran, Elden Ring‘in taşınabilir versiyonu geliştiriliyor. Projenin başında da Çin menşeli oyun devi Tencent varmış. Ayrıntılar haberimizde.


İlginizi Çekebilir: Mobile Legends: Bang Bang ve Attack on Titan İş Birliği Duyuruldu


FromSoftware stüdyosunun bir evvelki yapıtı olan Elden Ring, 2022 yılının Şubat ayında PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series için satışa sunulmuştu. Yayıncılığı Bandai Namco Entertainment tarafından yapılan açık dünya rol yapma oyunu, tıpkı yıl içerisindeki The Game Awards gösterisinde Yılın Oyunu seçilmişti. En çok Yılın Oyunu mükafatını kazanan oyunu olma rekorunu da elinde bulunduran Elden Ring’in taşınabilir versiyonu da geliyormuş üzere görünüyor.

Elden Ring’in Taşınabilir Versiyonu Geliyor Mu?

Konuya dair bilgisi olduğu düşünülen bireylerce aktarılanlara bakılırsa Tencent, eskiyen oyun stokunu yenilemek için bir arayış içerisindeymiş. Bunu da meşhur bir oyun ile yapmayı istiyormuş. Elden Ring için de bunun biçilmiş kaftan olduğu düşünülmüş.

Çin menşeli oyun devi, oyununun lisanslarını satın aldıktan sonra, birinci örnek üzerinde çalışmaya başlamak üzere küçük bir grup kurmuş. Ne var ki kaynaklar tarafından aktarılana nazaran, kaydedilen kademenin yavaşmış.

Şu an için ne FromSoftware ne de Tencent tarafından yapılmış resmi bir açıklama yok. Kaynakların basına konuşmasına müsaade verilmediği için, bilgiyi aktaran şahıslar anonim olarak geçiyor. Bununla birlikte, resmi bir açıklama olmadığı için de aktarılan bilgileri şimdilik söylenti olarak bir kenarda tutmakta yarar var.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)