Yeni Jenerasyon Dell OptiPlex Bilgilsayarlar Geliyor!

Merkezi Round Rock (Texas) kentinde bulunan teknoloji markası Dell, yenilikte otuzuncu yılını kutlar iken, yaptığı duyuru ile yeni kuşak Dell OptiPlex bilgisayarlarının tanıtımını yaptı. Ayrıntılar haberimizde.

Yeni Kuşak Dell OptiPlex Serisi Neler Sunuyor?

OptiPlex, 30 yılın akabinde kurumsal masaüstü bilgisayarlarının muteber ismi olmaya devam ediyor. Masaüstü tecrübesini geliştirmeye ve kolaylaştırmaya odaklanan Dell Technologies, bu yıl bu tecrübesi dönüştürmek için müşterilerinin geri bildirimlerini alarak eserlerinin satın alınmasını ve yönetilmesini her zamankinden daha kolay hâle getirdi. Dell Technologies’in yeni OptiPlex serisi, karmaşıklığı azaltırken yeni bir yerleşik performans sunuyor.

Intel 13. kuşak işlemcilere sahip OptiPlex form faktörleri artık seri yahut model numaralarına nazaran ayrılmıyor. Yani kullanıcılar, artık 3, 5 yahut 7 serilerini görmeyecek; yalnızca tek bir OptiPlex modeliyle karşılaşacak. İki adımlı kolay bir süreçle kullanıcılar evvel gerçek form faktörünü, akabinde da iş için yanlışsız özellikleri seçebilecek.

Tek BIOS ile kolay yönetim

All-in-one aygıtlar için tek bir BIOS ve başka kule tipi aygıtlar için tek bir BIOS sunarak idaresi kolaylaştıran Dell Technologies, BT profesyonellerinin vakitten tasarruf etmelerini sağlıyor. Dell, ana bilgisayar dışı BIOS doğrulaması ve BT profesyonellerinin gelecekteki potansiyel tehditleri belirlemesine yardımcı olmak için atak göstergeleri sayesinde üst seviye bir güvenlik de sunuyor. SafeID, gelişmiş kimlik doğrulama bilgilerini özel bir güvenlik çipinde inançlı bir halde depolayarak ve işleyerek kimlik doğrulama bütünlüğü sağlıyor. Birebir vakitte temel bileşenlerin sipariş edildiği ve üretildiği formuyla gönderilmesini sağlayarak inançlı bir tedarik zinciri oluşturan inançlı bileşen doğrulamasıyla, müşterilerin sipariş verdikleri andan itibaren gönül rahatlığı içinde olmasına imkan veriyor.

Çevreye etkiyi azaltan inovasyon

OptiPlex, uzun müddet destekli olacak formda üretilmiş, kalitesi test edilmiş, sürdürülebilir bileşenlerle tasarlanmış emniyetli eser tecrübelerine yatırım yapmaya devam ediyor. Bu yıl Dell Technologies, OptiPlex masaüstü bilgisayarları yüzde 59,6’ya varan oranda geri dönüştürülmüş plastiklerden üretti. Ayrıyeten, muhakkak Dell OptiPlex masaüstü bilgisayarların kasası en az yüzde 10 geri dönüştürülmüş çelikten üretildi. Bu sayede şirket, sadece profesyonel hayatı güzelleştirmekle kalmıyor, tıpkı vakitte kullanıcılarının ayak izini de azaltıyor. Yeni tasarlanan 24” All-in-One; çağdaş, şık bir dizaynda sınıfının en güzeli performans, ses ve imajını sunuyor. Intel® Core i9 işlemci, 64GB DDR5 bellek ve Express Sign-in ve saklılık özellikli geri çekilebilir FHD yahut 5MP IR kameraya sahip. Bu yeni teknoloji, kullanıcıların her zamankinden daha inançlı bir halde etkileşim içinde olmalarını, en yeterli biçimde manzara ve ses vermelerini sağlıyor. Yeni ergonomik stant seçenekleri ve düşük mavi ışık sertifikalı dokunmatik ve dokunmatik olmayan panellerse gün uzunluğu kullanım rahatlığı sağlıyor.

Tek kabloyla verimli çalışma alanı

Yeni OptiPlex Micro, ultra kompakt bir boyutta azamî üretkenlik sunuyor. Intel Core i9 işlemci ve 64GB DDR5 belleğe sahip. Bu yılki en değerli yeniliklerinden bir başkasıysa OptiPlex Micro (35W) konfigürasyonunda tek kablolu Type-C güç dağıtım tahlili. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Type-C kablosunu USB-C irtibatına sahip Dell monitöründen Micro aygıtlarına (35W) bağlayarak tek bir kabloyla anında güç, imaj ve data elde edebiliyor.

Dell Technologies, Micro’dan daha geniş performans seçeneklerine yahut irtibat noktalarına muhtaçlık duyan, fakat yeniden de alan odaklı bir tasarım isteyenler içinse Küçük Form Faktörünü, Intel Core i9’a kadar işlemciler ve 128 GB DDR5 bellekle yenilemiş durumda. Son olarak en üst seviyede performans ve genişletme seçeneklerine gereksinim duyanlar için de yüksek teknoloji NVIDIA® grafik kartlarını çalıştıran i9 125W’a kadar işlemcilere ve 128 GB’a kadar DDR5 belleğe sahip yeni OptiPlex Tower tasarlandı.

Yeni portföy gücünü Intel vPro yeteneklerinden alıyor

Dell Technologies, Intel vPro platformunun yeteneklerini yeni portföyünde kullanıyor. Intel vPro Essentials ve Intel vPro Enterprise, yeni idare yetenekleri ve donanımla geliştirilmiş güvenliğin yanı sıra daha düşük güç tüketimi için yeni bekleme modu sunuyor. Yeni seri ayrıyeten yapay zekâ dayanaklı şahsileştirilmiş üretkenlik için Dell Optimizer ile daha akıllı hâle geliyor. Yeni OptiPlex ailesi, sınıfının en düzgünü tecrübelerle entegre eser tahlilleri olarak tasarlanan ve test edilen, dünya çapında bir numaralı ekranlar ve iş için en düzgün aksesuarların yanı sıra özel ayak ve stantlar da dâhil olmak üzere daha üstün hibrit çalışma tecrübesi sunuyor.

Dell’in yeni eserlerinden kimileri, optimum konferans tecrübeleri için yeni Dell klavye ve mouse ile eşleşerek, meselesiz çift ekran konseyimi için Dell ekranlarına uyumlu olacak formda tasarlanmış all-in-one stant seçeneklerine de sahip. Daha fazla üretkenlik ve güvenlik için Windows Hello fonksiyonlarını tam olarak etkinleştiren Dell konferans ekranları ve Dell kameralarsa hâlihazırda sunuluyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)