Yeni DualSense Patenti, Gerçekliği Arttıracak

PlayStation 5 denetim kolu DualSense, hiç elbet ki bu jenerasyonda bizleri heyecanlandıran özelliklere sahip ve görünüşe nazaran daha farklı özelliklere de kapı açacak bir yapısı var. Sony tarafından alınan bir yeni DualSense patenti, farklı tecrübeler yaşatmaya devam edecek.

Kontrol kolunun bildiğiniz üzere dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyici özelliklerine sahip ve yağmurun yağışından gerdiğiniz yaya kadar her şeyi hissetmemizi sağlıyor, ancak Japon teknoloji devi ihtilal niteliğinde yeni bir atılım yapmaya hazırlanıyor. Bu vesile ile artık sıcaklık ve soğukluk üzere etkenleri de hissedebilmemiz mümkün olacakmış.

Yeni DualSense Patenti, Gerçeklik Algımızı Geliştirecek

Muhtemelen birçoğunuz, oynadığınız oyunda nahoş bir yere girdiğinizde “Burası amma pis / mis kokuyordur.” yahut “Bu havada üşümüyor mudur bu adam / bayan?” diye düşünüyordur. Sony de elbette bu türlü bir şeyi uzun vakittir düşünüyor olacak ki, aldığı yeni bir patent ile DualSense kolunun yüzeyine sıcaklığı ve soğukluğu hissedebileceğimiz bir jel kaplama koymak için harekete geçmiş.

Mesela çöl yerlerinde ısınacak olan kaplama ile sıcaklığı yahut tam zıddı, sıcaklığın sıfırın altında olduğu yerlerde de dondurucu soğuğu hissedebilmemiz mümkün olacak.

Ancak şunu da unutmamak lazım ki, alınan her patent nihayete eremeyebiliyor. Hal bu türlü olunca, Japon teknoloji devinin aldığı bu patentin ne vakit hayata geçirileceği yahut geçirilip geçirilmeyeceği merak konusu oldu. Şayet geçerse, oyun dünyasında daha evvelden yaşanamamış bir tecrübeye hazır olsak uygun olur. Elbette işin maddi tarafını da düşünmemek elde değil.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)