Türkiye ve Hırvatistan’ı kıyaslayan rakibimizin hocasından olay yorum: Nüfusumuz Bursa kadar

EURO 2024 Elemeleri D Kümesi birinci maçında kendi konutunda ağırladığı Galler ile 1-1 berabere kalan Hırvatistan A Ulusal Futbol Takımı, 2’nci maçında Bursa’da Türkiye ile karşılaşacak. Hırvatistan A Ulusal Futbol Grubu Teknik Yöneticisi Zlatko Dalic ve oyuncu Ivan Perisic, Türkiye maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“KENDİNİZE SORUN”

Hırvatistan Teknik Yöneticisi Zlatko Dalic’in A Ulusal Ekibimiz ile oynayacakları maç öncesi yaptığı açıklamalar tartışma konusu oldu. Dalic, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonaları’nda dikkat çeken sonuçlar elde eden Hırvatistan’ın muvaffakiyetinin sırrını verdi. Bursa kadar nüfusları olduklarını tabir eden Hırvat hoca, “Bizim nasıl olduğumuzu kendinize sorun” dedi.

İşte Dalic’in o açıklamaları:

“Yeni oyuncu üretmek çok sıkıntı. Biz 3,5 milyonluk bir ülkeyiz, siz 80 milyon nüfusa sahipsiniz. Sizde daha kolay yeni oyuncu çıkabilir lakin 3,5 milyonluk ülkede her an kaliteli oyuncu çıkması biraz daha güç. Kadroya dahil ettiğimiz iki stoperimiz var. Onların yaşları genç. İzlediğimiz genç oyuncular da var. Bu doğrultuda kadromuzu yavaş yavaş yenileyeceğiz. Bursa 3 milyonluk bir kent biz ülke olarak 3,5 milyonuz. Biz Dünya Kupası’nda 3’üncü olduk. Nasıl olduğumuzu siz kendinize sorun.

“GALLER, TÜRKİYE KADAR GÜÇLÜ DEĞİL”

Galler maçı çok farklı bir havadaydı. Ben Galler’i Türkiye kadar güçlü bir rakip olarak görmüyorum. Orada tek taraflı oyun sergiledik. Yarın burada Türkiye ile oynayacağımız maç biraz daha kuvvetli geçecektir. İki taraftan da daha fazla hücum olacaktır. Onlar da gol atmak için bize saldıracak, biz de onlara saldıracağız. Biz onların kendi seyircisi önünde oynayacağız. Münasebetiyle farklı bir üslup sergileyeceğiz. Maçı kazanacağımı ümit ediyorum.

“TÜRKİYE’DEN TEKLİF ALDIM”

Türkiye’den arkadaşça teklifler aldım, konuşmalar geçti lakin resmi olmadı. Ben şu an ki pozisyonumdan mutluyum. Bir değişiklik düşünmüyorum.”

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)