The Last of Us Part 1 PC İçin 14.2 GB’lık Güncelleme

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan son güncellemenin akabinde The Last of Us Part 1 PC versiyonu için büyük boyutlu bir güncelleme daha yayınlandı. Bu sefer, oyunun geneli için çok daha fazla kusur çözümlemesi ve iyileştirmeler kelam konusu. Bakalım bu güncelleme ile yaralar büyük ölçüde sarılabilecek mi? Geri bildirimlerini yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

The Last of Us Part 1 oyununun PC versiyonu, bildiğiniz üzere facia bir çıkış ile gündeme oturmuştu. Oyuncuları sıkıntıdan çıkartan teknik meseleler için harekete geçen Iron Galaxy ile Naughty Dog, muhakkak aralıklar ile 1.0.1.5, 1.0.1.6 ve 1.0.1.7 versiyonlu ufak çaplı güncellemeler yayınlanmıştı, lakin boyutları dolayısı ile büyük tesir yaratmamıştı elbette.

Son yayınlanın akabinde, Cuma günü yani bugün daha büyük bir güncellemenin yayınlanacağının haberi verilmişti. İşte o vakit geldi ve 1.0.2.0 versiyonu, 14.2 GB boyutundaki büyük The Last of Us Part 1 güncellemesi yayınlandı.

Yeni The Last of Us Part 1 PC Güncellemesinden Detaylar

Buradan ayrıntılı olarak göz atabileceğiniz güncelleme notlarının büyük birçoğunluğu kusur çözümlemeleri ile dolu. Mesela 1.0.1.6 sonrasında, oyunu birinci kere başlatırken gölge yüklemeleri sırasında yaşanan çökme sorunu yahut rastgele yaşanan çökme sorunu gideriliyor.

Bunların dışında, DualSense ve Xbox One denetim kollarının yanıt vermemesi, Alan Derinliği ayarının sertliğinin Sunum Ölçeği ayarına bağlı olarak değiştiği, Ortamlar Dokusu Kalitesi ayarının VRAM kullanımını gerçek görüntülememesi, kimi yapıtların ve silahların görünüm kaplamalarının düzgün biçimde sunulmaması, kamera tarafının Duraklatma menüsünden çıktıktan sonra imleç durumuna eğrilmesi, Dış Mahalleler kısmındaki geometride yaşanan açıklık, Banliyö kısmındaki yüklenemeyen animasyonlar, Left Behind içeriğinde kıssaya bağlı elementlerin orta sahnede düşük kalitede görünmesi, erişilebilirlik, İngilizce, Macarca, Korece, Amerika’da konuşulan İspanyolca, Tayca, İsveççe yerelleştirme, AMD RX 5700 ve RX 6600 serisi ekran kartı işlemcilerindeki yanlış varsayılan grafik ayarları, Steam Deck versiyonunda PSO Caching’in % 50 düzeyinde donması, Sinematikler menüsündeyken DualSense kolunu bağlamanın oyuncuyu oynanış sekansına atması ve Epic Games Store versiyonunda gökyüzünün siyah görünmesi dahil pek çok sorun çözümleniyor.

Çözümlenen kusurlara ek olarak, grafik ayarları kısmında VRAM kullanımının hakikat görüntülenmesi, işlemci kullanımının azaltılması için kaplama eş akışının güncellenmesi, oynanış kademesi yükleme müddetlerinin kısalması için etkin yüklemenin arttırılması, Left Behind içeriğinde Cadılar Bayramı mağazasının ayrıntı düzeyinin güzelleştirilmesi, Steam Deck versiyonunda kullanıcı arayüzü ve silah ve sıhhat HUD elementlerinin ayarlanması üzere durumlar kelam konusu.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)