The Last of Us Dizisinde Joel’in Kıssası Farklı Gelişebilir

HBO’nun The Last of Us uyarlaması dizisinin yaratıcıları Neil Druckmann ve Craig Mazin’den dizinin ikinci dönemine dair dikkat cazibeli bir açıklama geldi.

Yazının bundan sonrasının The Last of Us Part 2 için önemli spoiler içerdiği ihtarıyla başlayayım, şayet oyunu oynamadıysanız yahut kıssa ayrıntılarını bilmiyorsanız keyfinizi kaçıracak bilgilerle karşılaşabilirsiniz.

Dizinin birinci dönemi birinci oyunu aslına epey sadık biçimde ekranlara taşıdı. Yer yer kaynak malzemeden sapılan yerler oldu lakin bunlar kıssayı önemli biçimde değiştiren değil, daha çok kıssayı besleyen ve oyunda görmediğimiz kısımları da anlatan biçimdeydi.

Ancak dizinin ikinci dönemiyle birlikte ikinci oyuna geçiş yapacağız ve ikinci oyunda Joel’in yazgısı malumunuz.

Dizide Joel’i canlandıran Pedro Pascal oyunu oynamamış ve kelam konusu sahneyi izlememiş olsa da, Joel’in başına neler geldiğini çok uygun biliyor. Esquire’a verdiği röportajda da “ilk oyunu bu kadar aslına sadık biçimde takip ettikten sonra yoldan önemli biçimde sapmak pek de mantıklı olmaz. Dürüst yanıtım bu” demiş Pascal.

Ellie’yi canlandıran Bella Ramsey ise “eğer dizide bu sahne olursa buna duygusal olarak hazır olup olmadığımı bilmiyorum” halinde konuşmuş.

Ancak Craig Mazin ve Neil Druckmann, dizi kelam konusu olduğu hiçbir ihtimale kapıyı kapamadıklarını söylemiş. Mazin, “bildiğiniz üzere karakterleri öldürmekten korkmayan biriyim. Lakin burada kıymetli olan nokta ne ben ne de Neil kaynak gereç tarafından kısıtlanmış üzere hissetmiyoruz” diyor. Bu da kaynak malzemenin dışına çıkılabileceğinin ve dizide bir ihtimal Joel için farklı bir ilerleyiş görebileceğimiz manasına geliyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)