Take-Two, GTA 6’nın Çıkış Vakti ile İlgili İpucu Verdi

GTA 6 oyununun sıradaki fragmanının ne vakit yayınlanacağı kadar, ne vakit satışa sunulacağı da büyük bir merak konusu. Şu ana kadar bir açıklama yapılmamış olsa da, yakın bir vakitte gerçekleştirdiği finansal konferans ile Take-Two Interactive tarafından GTA 6‘nın çıkış vakti ile ilgili ipucu taşıyan bir yorumda bulunuldu. Görünüşe nazaran 2025 yılının son çeyreğini beklemek durumunda olmayabiliriz.


İlginizi Çekebilir: Yeni GTA 6 Fragmanı Ayrıntıları Sızdırıldı


Yeni GTA oyununun fragmanının dünya genelinde büyük bir tesire yol açtığı su götürmez bir gerçek diyebiliriz. Beğeni ve izlenme rekorlarını kısa müddette aykırı getirir iken, hem bölümdeki öteki şirketlerin oyunları ile ilgili yaptıkları içerik duyurusu paylaşımlarında birinci GTA 6 fragmanının yayınlanma tarihi duyurusundaki tarzı uyarladıklarını görmüştük. Yakın bir vakit evvel Hyundai Motorsport da Grand Theft Auto ismine yakın Grand Test Auto isimi ile ralli ekibinin tanıtımını yapmıştı. Tesirin boyutlarını görüyorsunuz.

Rockstar Games tarafından geliştirilmesine devam edilen oyun hakkında yeni ayrıntıları öğrenmeyi sabırsızlık ile bekler iken, ne vakit satışa sunulacağını da bir o kadar merak ediyoruz. Bildiğiniz üzere şu ana kadar yalnızca 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkacağı söylenmiş, lakin ay yahut mevsim manasında rastgele bir şey ima dahi edilmemişti. Lakin Take-Two Interactive tarafından gerçekleştirilen son finansal konferans sırasında GTA 6’nın çıkış vakti hakkında bir ipucu verilmiş üzere görünüyor.

GTA 6’nın Çıkış Vakti Netleşti

Konferans sırasında Rockstar Games çatı şirketi tarafından söylenene nazaran, 2025 finansal yılının 8 milyar Dolar gelir ile ‘devasa, eşsiz ve çığır açan bir yıl’ olmasının beklendiği söylendi. Finansal yılın 31 Mart 2025 tarihinde bitiyor oluşu göz önünde bulundurulduğunda, söylenene bakılır ise GTA 6 ile bu tarihe kadar buluşabileceğimiz sonucuna varıyoruz. Zira, bu tanıma en fazla oyuna oyun da Rockstar Games tarafından üzerinde çalışılan yeni GTA oluyor.

Bizleri tekrardan Vice City’ye götürecek olan GTA 6, Jason ve Lucia olmak üzere iki karakterin başlarından geçenleri anlatacak. Bizlere sunulacak olan haritanın da Los Santos ile karşılaştırıldığında, en az 2.5 kat büyüklüğünde olacağı tez ediliyor.

Daha gerçekçi bir görsellik ile karşımıza çıkacak olup da beklenen jenerasyon sıçrayışının öncüsü olacağı düşünülen GTA 6, öncelikli olarak PlayStation 5 ve Xbox Series için satışa sunulacak. Gerçekçi sürüş dinamikleri ve yapay zeka karakterleriyle de isminden kelam ettirmesi beklenen oyunun, bir müddet sonra da PC kullanıcıları ile buluşacağını söyleyebiliriz. Bunun da en erken 2026 yılında olması bekleniyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)