Sony’nin Yeni Patent Başvurusu, Isı Değiştiren Bir Kontrolcüye İşaret Ediyor

Sony, PS5’i duyururken, yeni jenerasyon konsolunun donanım gücü kadar bir de ona eşlik edecek denetimcinin üzerinde durmuş, DualSense tanıtımlarda kendine değerli bir yer edinmişti. Haptik denetimci ve tetik tuşlarındaki hassasiyet ayarları üzere özellikler, oyun deneyimine değerli katkılar sunabilecek yenilikler olarak kıymetlendirilebilir.

Görülen o ki, Sony bu kadarıyla da yetinmiyor, denetimciyi geliştirmek için çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Exputer tarafından fark edilip paylaşılan bir patent müracaatına nazaran; Sony, sıcaklık değişimi gösteren bir denetimci geliştirmeyi hedefliyor.

Patent müracaatında, denetimcinin kimi kısımlarının sert plastik yerine daha yumuşak bir malzemeden yapılması, bu gerecin “elastik bir halde deforme olabilen” bir yapıda olması (silikon jel tabanlı bir materyal) ve bu kısımların makul bilgileri işleyen bir devreye bağlı olması planlanıyor. Bu sayede haptik tecrübenin zenginleştirilmesi hedefleniyor. Buna ilaveten, elektrik sinyalleriyle bu elastik ünitenin ön yüzünde yahut içerisinde ısı değişimi yapılabilmesi amaçlanıyor.

Böyle bir teknoloji hayata geçirildiği takdirde, oyunlarda sıcak bölgelere gittiğimizde avucumuzun ısındığına yahut karlı doruklara yol aldığımızda elimizin de serinlediğine şahitlik edebileceğiz. Ne dersiniz, bu türlü bir teknoloji, oyun deneyimimize renk katar mı?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)