Sony Yeni Taşınabilir Aygıt Üzerinde Çalışıyormuş

Ortaya atılan yeni bir rapora nazaran, Sony yeni taşınabilir cihaz üzerinde çalışıyor olabilir. Şimdilik resmi bilgiler olmasa da, bir PlayStation Vita 2 ile karşı karşıya olmayabiliriz. Ayrıntılar haberimizde.

Dün sizinle paylaştığımız haberimizde de aktardığımız üzere Tom Henderson, Sony şirketinin söylentilerini duyduğumuz PlayStation 5 Pro modelinin öncesinde yeni bir donanım göreceğimize işaret etmişti. Dahası ise bu donanımın rekabet ortamına heyecan verici bir tesir yapacağını da kelamlarına eklemişti. Bu telaffuz elbette daha evvelce de ismini duyduğumuz PlayStation Vita halefi ile ilgili söylentileri bir sefer daha gündeme getirmişti.

Sony Yeni Taşınabilir Aygıt ile Pazara Geri Dönebilir

Bugün ise Insider Gaming sitesi üzerinden yeni bir rapor yayınlayan ünlü gazeteci, değişik açıklamalarda bulundu. O denli ki kod ismi Q Lite olan bu taşınabilir aygıtın bağımsız olmaktan fazla PlayStation 5 için bir yardımcı aygıt olacakmış.

Verilen bilgilere nazaran, Q Lite daimi internet kontağı gerektirecek ve PlayStation 5 oyunlarını Uzaktan Oynama özelliği çalıştıracak. 8’’ LCD ekranı bulunacak olan aygıt, DualSense üzere dokunsal geri bildirim ve uyumsal tetikleyicilere sahip olacak. Buna ek olarak, oyunları 1080p çözünürlükte 60 FPS akıcılığında oynatabilecekmiş.

Halihazırda kalite denetim kademesinde olup da Haziran ayındaki büyük PlayStation sunumu sırasında tanıtılacağı sav edilen Q Lite, çıkarılabilir disk şoförlü PlayStation 5 modelinin sonrasındaki ile 2024 yılının son çeyreğinde çıkması beklenen PlayStation 5 Pro modelinin öncesindeki bir vakitte kullanıcılar ile buluşacağı kestirim ediliyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)