Resident Evil 4 Remake Satışları 4 Milyonu Aştı

Resident Evil 4 Remake, çok yeterli bir çıkış yapmış; hem incelemelerde yüksek puanlar ve oyun severlerden olumlu geri dönüşler almış hem de birinci 2 gününde 3 milyon üzere pek önemli bir satış ölçüsüne ulaşmıştı. Ortadan geçen müddette de başarılı performansını devam ettirdiği görülüyor.

Capcom, yaptığı yeni bir paylaşımla RE4 Remake’in satışlarının 4 milyonu geçtiğini ilan etti. Oyun, 24 Mart’ta çıkmış ve 26 Mart itibariyle toplam satışların 3 milyona ulaştığı açıklanmıştı. Sonraki 12 günde 1 milyon daha satış yaptığı anlaşılıyor.

Paylaşımda, 1996 yılında çıkan birinci oyundan günümüze geride bırakılan 27 yıllık süreçte serinin toplamda 135 milyon satış yaptığı belirtilirken, serinin hayranlarına da teşekkür ediliyor.

Oyuna 7 Nisan itibariyle fiyatsız The Mercenaries modunun eklendiği de hatırlatılmış. Muhakkak ki Capcom bu modun da oyunun satışlarına katkıda bulunmasını bekliyor.

Öyle ya da bu türlü RE4 Remake’in ilgi çekmeye devam edeceği ortada. Önümüzdeki haftalarda bu sayının güncellenmeye devam edeceğine kuşku yok. Bakalım seride en çok satan oyunlar ortasında nasıl bir yer edinecek.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)