PlayStation 5 Pro Öncesinde Yeni Sony Donanımı Görebiliriz

Görünüşe nazaran, Playstation 5 Pro öncesinde yeni Sony donanımı görebiliriz. Lakin bunun ne çeşit bir donanım olacağı muhakkak değil. Bakalım bizi bir müddet evvel söylentilerini duyduğumuz yeni bir el konsolu mu bekliyor? Ayrıntılar haberimizde.

Bildiğiniz üzere bir müddettir ortalıkta dolanan PlayStation 5 Pro modeli söylentileri var. Aslında yalnızca bu değil, disk şoförü çıkarılabilir bir modelin de varlığından haberdarız. Hatta bunun, standart PlayStation 5’in yerini alabileceği de söyleniyor. Ne var ki şu an için Sony tarafından yapılmış resmi bir açıklama bulunmuyor.

PlayStation 5 Pro Öncesinde Yeni Sony Donanımı Geliyor Olabilir

Daha evvelce kim söylentiler PlayStation 5 Pro ile bu ay içerisinde tanışacağımıza işaret edilmiş olsa da, Tom Henderson ise Pro yahut Slim modellerinin olmayacağını ve ‘gen 2’ olarak nitelendirilen ve çıkarılabilir disk şoförlü olduğu düşünülen modelin Eylül ayında satışa sunulacağına işaret etmişti. Yakın bir vakit evvel Youtube kanalı üzerinden yeni bir canlı yayın gerçekleştiren Henderson, “Bu bahiste daha detaylı bilgi verebileceğim lakin Pro’dan evvel piyasaya sürülecek yeni bir Sony donanımı da var.” diyerek PlayStation 5 Pro öncesinde yeni bir donanımın satışa sunulabileceğini lisana getirdi. Buna ek olarak bahsi geçen Sony donanımı ve mevcut kuşak konsolun muhtemel fiyat düşüşü hakkında daha fazla şey söyleyen Henderson, bu donanımın kelamını ederken ‘PlayStation’ demiyor.

Paylaşımına daha sonradan Twitter üzerinden de devam ünlü gazeteci, bu yeni donanımın şimdi rapor edilmediğini de kelamlarına ekledi. Kendisi tıpkı vakitte Sony tarafından yeni donanımın duyurulmasının rekabete tesirini görmenin farklı olacağını da lisana getirmiş.

İddialar gerçeğe dönüşürse sahiden farklı bir gelecek bizleri bekliyor ve Hendeson bizi meraklandırdı. Henderson şu ana kadar Sony’nin çıkarılabilir disk şoförlü yeni bir modelin yanı sıra PS5 Pro modelini de duyuracağını söyledi. Buna ek olarak sızıntıların sahibi Henderson, Sony’nin PlayStation Earbuds ve yeni bir PlayStation kulaklık serisi üzerinde çalıştığını da sav etti. Tüm bunlar şimdi Sony tarafından şimdi doğrulanmadı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)