İspanya’da ortalık karıştı! Ulusal ekip kalecisini karga tulumba gözaltına aldılar

Madrid’de kaldıkları otele dün akşam gelen Peru Ulusal Ekibi, bu kentte yaşayan Peruluların ağır ilgisiyle karşılaştı. Otel önünde güvenlik koridoru oluşturan İspanyol polisi, kimi futbolcuların taraftarlarıyla selamlaşmasını engelledi.

GECE SAATLERİNDE GÖZALTINA ALINDI

Karşılıklı itişmelerle çıkan olayların akabinde Peru Ulusal Kadrosu’nun kalecisi Pedro Gallese’nin polise yumruk attığı gerekçesiyle gece gözaltına alındığı ve karakolda bir müddet bekletildikten sonra sabaha karşı özgür bırakıldığı bildirildi. Gallese dışında ulusal futbolculardan Jose Carvalho ve Alex Varela’nın da karakola giderek, kadro arkadaşını yalnız bırakmadığı belirtildi.

“BİZE YUMRUK ATMAYA BAŞLADILAR”

Serbest kaldıktan sonra Peru televizyonuna açıklama yapan 33 yaşındaki Gallese, “Buraya gelen vatandaşlarımızı selamlamak istiyorduk, bize yumruk atmaya başladılar.” dedi. Olayla ilgili açıklama yapan Peru Futbol Federasyonu da ulusal kaleci Gallese’ye takviye vererek, gerçeğin ortaya çıkması için yetkililere yardımcı olacaklarını duyurdu.

POLİS GRUBUNA FUTBOLCU SALDIRDI

Peru Dışişleri Bakanlığı da “Tüm ulusal futbolcuların fizikî güvenliğinin garanti edileceğini ve ilgili makamlardan gerçeklerin derhal aydınlatılmasını talep edeceğini.” açıkladı. Madrid Valisi Mercedes Gonzalez ise otel kapısında futbolcuların güvenliğini sağlamaya çalışan polis grubuna bir futbolcunun saldırdığını söyledi. Peru ile Fas ulusal kadroları hazırlık maçında bu akşam Civitas Metropolitano Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Olaylara ait imgeler:

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)