Epic Games Store’un Sıradaki Oyunları – Beyond Blue ve Never Alone

Epic Games Store’un haftalık fiyatsız oyun kampanyasında bu hafta Mordhau ve Second Extinction verilirken, önümüzdeki hafta da tekrar 2 oyunla devam edileceği, Never Alone (Kisima Ingitchuna) ve Beyond Blue’nun fiyatsız olacağı ilan edildi.

Beyond Blue; bence hakkı gereğince teslim edilmemişler kategorisine girebilecek bir oyun. Evet, o denli harika oyun mekaniklerinden falan bahsedemeyiz tahminen ancak hem oynarken yaşattığı huzur hem okyanuslara ve okyanus canlılarına dair sunduğu bilgilerle, bence en azından bir talihi hak eden oyunlardan. İçerdiği küçük belgeselleri de izleyin derim.

Önümüzdeki haftanın 2. oyunu olan Never Alone da severek oynadığım bir diğer bağımsız imal. Alaska yerlilerinin kültürüyle ilgili bu oyunda, kahramanımız Nuna isimli bir kız; kendisi, kabilesini ve bildikleri her şeyi tehdit eden bir felaketi sonlandırmaya çalıştığı bir maceraya atılıyor yanında beyaz bir tilkiyle birlikte. Farklı kültürlere dair bilgiler edinmekten hoşlanıyorsanız, bu oyuna da göz atmanızda yarar var. Ayrıyeten bu oyunda da tekrar küçük belgeseller yer alıyor. Zati 2 oyunun imalcisi da tıpkı grup ve oyunları bilgi paylaşmanın bir aracı olarak kullandıklarını söylemek mümkün. Bu istikametiyle her iki oyuna da farklı bir kıymet atfediyorum kendi adıma, hoş bir örnek teşkil ettiklerini düşünüyorum.

Bu haftanın oyunları Mordhau ve Second Extinction’ı 20 Nisan akşamına kadar, önümüzdeki haftanın oyunları Beyond Blue ve Never Alone’u ise, 20-27 Nisan tarih aralığında Epic Games Store kütüphanenize fiyatsız olarak ekleyebilirsiniz. Sonraki hafta da 2 oyun gelir mi, ne dersiniz?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)