Electronic Arts, Emekçi Gücünün Yüzde 6’sını İşten Çıkartacak

Pandemi sürecinin yankıları, ortadan yıllar geçmiş olsa da devam ediyor. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile başlayan güç krizi de bu durumu çok daha makus hale getirdi. Bu nedenle dünya çapındaki tüm büyük şirketler, uzun vadede neler olacağını iddia edemediklerini belirterek küçülmeye gidiyor.

Electronic Arts da bu kervana katılan stüdyolardan biri oldu. Stüdyonun CEO’su Andrew Wilson, yaptığı açıklamada yeni stratejileri gereği personel güçlerinin yüzde 6’sını işten çıkartacaklarını duyurdu. Bu kararın “verdikleri en sıkıntı kararlardan biri” olduğunu tabir eden yönetici, kendilerine katkı sağlamayan projeleri de iptal edeceklerini söyledi.

  • Twitch’te İşten Çıkarmalar Devam Ediyor

EA’in kaç kişiyi işten çıkaracağı net olarak bilinmiyor. Öte yandan PCGamer’daki dostlarımız stüdyonun Amerika Birleşik Devletleri Menkul Değerler ve Borsa Komitesi üzerindeki müracaatından EA’in yaklaşık 12.900 kişilik bir personel gücüne sahip olduğunu öğrenmiş. Kolay bir matematik ile yaklaşık 774 kişinin işinden olacağını söylemek mümkün hale geliyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)