E3 2023 Resmi Olarak İptal Edildi

2020 ve 2022 yıllarının akabinde bu yılın da E3 fuarı iptal edildi. Yıllardan sonra birinci sefer klâsik olarak düzenleneceği söylenen E3 2023, birçok büyük yayıncının çekilme kararı alması üzerinde düzenlenmekten vazgeçildi.

Bildiğiniz üzere 2020 prestijiyle dünyayı tesiri altına alan COVID-19 salgını, yıl içerisinde pek çok tertibin ya ertelenmesine, ya dijital ortama geçmesine ya da bütünüyle iptal edilmesine yol açmıştı. E3 de bunlardan bir tanesiydi. Yıllardır Los Angeles kentinde düzenlenen fuarın iptalinin akabinde, iştirakte bulunan yayıncılar da kendi etkinliklerini düzenlemeye başlamışlardı. Bu durum, sonraki yıllarda da devam etmiş ve haliyle 2019 yılına kadar dünyanın en büyük oyun fuarına olan ilgi de büyük bir süratle azalmıştı.

ESA, ReedPOP ile yapılan iştirakin akabinde E3 2023 fuarının yıllardan sonra birinci kere klâsik biçimde düzenleneceğini duyurulmuştu. Ne var ki sonradan, aslında 2019 yılından bu yana iştirakte bulunmayan Sony’ye ek olarak Microsoft ve Nintendo da kendi etkinliklerini düzenleme kararı alarak E3 2023 listesinden çıkmışlardı. Bunu, sonradan SEGA, Tencent ve Ubisoft da takip etti.

E3 2023 Fuarının Fişi Çekildi

“E3 fuarına hangi şirketler katılacak?” sorusu başlarda dolaşır iken, yakın bir vakit evvel ESA tarafından çalışanlara gönderildiği söylenen ve IGN tarafından da onaylanan e-postanın içeriğine nazaran kâfi ilginin çekilememesi nedeni ile büyük fuarın bu yıl da düzenlenmeyeceği ortaya çıktı.

Organizasyon tarafından yapılan duyuru ile E3 2023 için tarih, 13 – 16 Haziran 2023 olarak belirlenmişti . Bir sefer daha iptal edilmesi haberinden sonra, fuarın geleceği merak konusu oldu. Gelişmeleri takipte olacağız.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)