Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam Mağazasında Satıştan Kalktı

Geçtiğimiz günlerde sizinle Spec Ops: The Line ile ilgili paylaştığımız haberimizin akabinde, benzeri bir durum Capcom oyunları için de gerçekleşti. Şu an prestijiyle Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam mağazasında satın alınamıyor. Japon oyun devi tarafından şimdi bir açıklama yapılmamış olsa da, sorunun kaynağı muhtemelen belirli diyebiliriz.


İlginizi Çekebilir: Spec Ops: The Line Steam Mağazasında Satıştan Kaldırıldı! (Güncel)


Devil May Cry serisi, oyun dünyasının hem uzun soluklu hem de kıymetli serilerinden bir tanesi. 2001 yılında başlayan maceradaki son durak, şimdilik 2019 yılında çıkan Devil May Cry 5.

Her ne kadar birinci üç oyun PlayStation 2 için özel olarak satışa sunulmuş olsa da, üçüncü oyunun Special Edition sürümü ile serinin platforma özel olma durumu da ortadan kalkmıştı. Haliyle bu efsanevi seriyi PC ve Xbox kullanıcıları da deneyimleme fırsatı bulmuşlardı.

Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 Steam Mağazasında Artık Satılmıyor

Bildiğiniz üzere Devil May Cry oyunları Steam mağazasında da satılıyor. Lakin yakın bir vakit evvel yeni bir gelişme yaşandı ve Devil May Cry 3 ve Devil May Cry 4 oyunlarının satışları birden teğe sona erdi. Üçüncü oyun için buradan ve dördüncü oyun için de buradan ulaşabileceğiniz sayfalarda, artık Steam mağazasında satışta olmadıklarına dair ibareler yer alıyor.

Her ne kadar birkaç gün evvel satıştan kaldırılma haberini sizlerle paylaştığımız Spec Ops: The Line, sona eren paydaşlık lisansları nedeniyle bu türlü bir durum ile karşı karşıya kalmış olsa da Devil May Cry oyunları için durum farklı olabilir. Fakat Capcom mevzuya açıklık getirmeden, yanlışsız bir iddiada bulunmak güç.

Bildiğiniz yahut bilmediğiniz üzere Steam mağazasında Devil May Cry HD Collection paketi bulunuyor. İçeriğinde de birinci üç Devil May Cry oyunu bulunuyor. Japon oyun devi, koleksiyon paketinin içeriğinde de bulunan üçüncü oyunun bağımsız olarak da satılmasına gerek görmemiş olabilir.

Devil May Cry 4 ise standart sürümünün yanı sıra, yeni içeriklerin ve oynanabilir karakterlerin yanı sıra oyunun geneli için iyileştirmelerin bulunduğu bir Special Edition da var. Japon oyun devi, gelişmiş versiyon var iken standart sürümünün de satışına devam edilmesine gerek duymamış üzere görünüyor.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere, rastgele bir resmi açıklama olmadığı için, işin aslını şu durumda bilmek güç. Muhtemelen Capcom bahis ile ilgili olarak resmi bir açıklamada bulunacaktır. Bizler de mümkün açıklama ile bu haberimizi güncelleyeceğiz. Gelişmeleri takipteyiz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)