Capcom Pay Senedi Fiyatları Rekor Kırdı

Capcom’un yıllardır istikrarlı bir performans sergilediği görülüyor. Resident Evil 4 Remake ile de bu durum perçinlenmiş durumda. Geçtiğimiz günlerde, RE4 Remake’in çok hoş bir çıkış yaptığını, birinci 2 günde 3 milyon kopyadan fazla satış yaptığını aktarmıştık. Bu bilgilerin akabinde, şirket ismine işlerin pek düzgün gittiğini gösteren bir diğer bilgi daha geldi.

Kantan Games CEO’su Serkan Toto’nun Twitter hesabından paylaştığı Tokyo Borsası bilgilerine nazaran; Capcom pay fiyatları 4.865 yen (yaklaşık 36,5 dolar) ile tüm vakitlerin en yüksek kıymetine ulaşmış bulunuyor. Bu fiyat 10 yıl evvel 390 yen (yaklaşık 3 dolar) seviyesindeydi.

Ocak ayında Capcom, içinde bulunulan mali yılın şirket tarihinin en çok oyun satışı yapılan yılı olmasının beklendiğini açıklamıştı. 31 Mart’ta sona eren mali yıl içerisinde toplam 40 milyon ünite satış hedeflendiği söyleniyordu.

Bu gaye tutturuldu mu tutturulmadı mı, şimdi açıklanmış değil. Fakat Mart ayının son haftasında çıkış yapan RE 4 Remake’in, bu tabloya önemli bir katkı sunduğunu söylemek mümkün. Şirketin pay senedi fiyatlarının rekor kırması da bu durumu teyit eder nitelikte. Başka firmalar için de bu durumdan çıkartılacak dersler olsa gerek, ne dersiniz?

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)