Battlefield oyuncuları üzgün: Satıştan kaldırılıyor!

Bildiğiniz üzere tutmayan ya da artık oynanmayan oyunlar muhakkak bir mühlet akabinde satışa kapatılır ve çevrimiçi özellikleri durdurulur. Hem Battlefield hem de FIFA üzere kıymetli serilere imza atan EA, bu mevzuda telâşlı davranan firmalardan biri pozisyonunda. O denli ki pek çok oyuncu için Battlefield serisinin en âlâ oyunu olan Battlefield: Bad Company 2 için ise üzücü haber geldi.

ELECTRONIC ARTS, 4 OYUNUNU KALDIRIYOR

Bugün yapılan duyuruya nazaran Electronic Arts; Battlefield 1943, Battlefield: Bad Company, Battlefield: Bad Company 2 ve Mirror’s Edge’i 28 Nisan’da dijital mağazalardan kaldırmayı planlıyor. Oyun sahipleri 8 Aralık tarihine kadar çevrimiçi özelliklerine erişebilecekken, bu tarihten sonra sadece çevrimdışı yani öykülü kısımları oynayabilecek.

Electronic Arts, geçtiğimiz aylarda Army of Two: The 40th Day ve Command & Conquer: Red Alert 3 dahil olmak üzere 13 eski oyununun çevrimiçi özelliklerini kapatacağını duyurmuştu. Artık dört oyunun daha fişini çeken EA, yaptığı duyuruda oyunculara takviyeleri için teşekkür etti.

Bu stil çevrimiçi dayanak kesmeler ekseriyetle eski oyunlara yapılırken, geçtiğimiz günlerde yakın tarihte çıkış yapan bir oyunda da yaşandı. O denli ki Crystal Dynamics ve Square Enix imzalı Marvel’s Avengers’ın serüveni iki buçuk yıl sürdü. 2020 yılında piyasaya sürülen üretimin çevrimiçi takviyesi 30 Eylül tarihinde bitecek.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji
Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)