Barcelona’nın sonu yakın! Faturalar ortaya çıktı, ligden 5 yıl men gelebilir

İspanya Hakem Teknik Heyeti eski lider yardımcısı Jose Maria Enriquez Negreira ve oğlunun sahip olduğu şirketlere ödeme yaptığı tezleriyle ilgili Barcelona Kulübü hakkında açılan soruşturmada yeni gelişmeler ortaya çıktı.

FATURALAR ORTAYA ÇIKTI

Marca’nın haberine nazaran, Enriquez Negreira ve oğlunun şirketleri, 2001’den 2018’e kadar Barcelona’ya milyonlarca dolarlık fatura kesti. Savcılık, Barcelona’nın daha fazla ödediğini düşünse de şu ana kadar 2.971 milyon euroluk fatura tespit etti ve bunların hangi hizmetlere karşılık geldiğini öğrenmeye çalıştı. Yaklaşık 3 milyon euronun 518 bin eurosunun görüntü tahlil için ödendiği tespit edildi. Barcelona’nın, Negreira Sanchez’in oğluna İspanya Ulusal Grubu ve başka ulusal ekiplerin maçlarının görüntü tahlili için bu fiyatı ödediğine dair faturalar ortaya çıktı.

BARCELONA, EVRAKLARI SAVCILIĞA İLETMEDİ

Savcılık, Negreira Sanchez’in oğlundan alınan görüntü tahlillerin bir örneğini Barcelona’dan talep etti. 2014-2018 yılları ortasında oynanan maçlara dair görüntü tahlilleri ise Barcelona bulamadı ve Savcılığa iletemedi. Savcılığın açıklamasında, “Hizmetin sağlandığı görüntüler yahut başka fizikî malzemeler kulüp tarafından bulunamamıştır. Bu işlerden sorumlu şahısların artık kulüpte vazife almadığı ve bu nedenle gerekli gereçlerin bulunamadığı karşılığı verilmiştir.” denildi.

“BİR TEK BARÇA’YA HİZMET EDİYORLAR”

Açıklamanın devamında, “Sanık Jose Maria Enriquez Negreira’ya yapılan vergiler dahil toplam 2.971.673 euro, son 3 yıl içerisinde Nilsad SSP ve Dasnil 95’e ödendiği ortaya çıkmıştır. Her iki şirketin gelirleri de büsbütün Barcelona’ya verilen hizmetlere dayanıyordu. Hamiline çekler yoluyla ödemeler gerçekleştiriliyordu. Bozdurulan çeklerin daha sonra hangi hesaplara aktarıldığı ise tespit edilememiştir.” denildi.

5 YIL LİGDEN MEN EDİLEBİLİRLER

RFEF’in mevcut disiplin yönetmeliğine nazaran, çıkar sağlamak için hakemlere para ödediği tespit edilmesi halinde Barcelona’ya para cezasının yanı sıra küme düşürülme hatta 5 yıla kadar liglerden men edilme cezası da verilme ihtimali bulunuyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)