Avowed Türkçe Lisan Takviyesi ile Gelebilir!

Bu yıl çıkması beklenen Avowed Türkçe lisan desteği ile karşımıza çıkabilir. Elbette şimdilik resmi olarak netleşmiş bir şey yok, fakat 23 Studios tarafından Obsidian Entertainment stüdyosunun kapısı çalındı.


İlginizi Çekebilir: Tomb Raider 1-3 Remastered Türkçe Lisan Takviyesiyle Geliyor!


Türkçe lisan takviyesi, biz Türk oyunları için elbette büyük ehemmiyet arz ediyor. Her ne kadar kesime damgasını vuran oyunların bir kısmında dayanak sunulmuyor olsa da, özellikle PlayStation bu mevzuda hassasiyet gösteriyor. Ayrıyeten vakit zaman üçüncü parti oyunlarda da beklenmedik sürprizler ile de karşılaşabiliyoruz. Microsoft tarafı da kimi vakit oyunlarına Türkçe lisan dayanağı ekleyebiliyor. Mesela Forza Horizon 4 ve 5 ile Gears 5 bu bahiste hoş örnekler olmuşlardı.

Avowed Türkçe Lisan Dayanağı İçin Harekete Geçildi

Avowed Türkçe lisan dayanağı konusunda bir ihtimal çizgiyi devam ettirebilir. Elbette şimdi resmi bir gelişme yok lakin ülkemizden 23 Studios, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Obsidian Entertainment stüdyosuna bir davette bulundu ve yerelleştirme için istekli olduklarını açıkça belirttiler.

Bildiğiniz üzere 23 Studios, geçmişte tüm PlayStation oyunları başta olmak üzere Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt ve Rainbow Six: Siege üzere önde gelen oyunlar için yerelleştirme sağlamıştı. Artık de emsal bir çalışma için Amerika menşeli stüdyonun kapısını çaldılar. Stüdyo geçmişte Aion Online, Hitman Absolution, Mount & Blade: Warband ve Total War oyunlarının da Türkçe lisan takviyesi ile karşımıza çıkmalarını sağlamıştı.

2020 yılında duyurulmuş olan Avowed, The Outer Worlds, Pillars of Eternity ve Fallout: New Vegas dolayısı ile büyük bir merakla bekleniyor. Bakalım Obsidian Entertainment bu talebe nasıl bir geri dönüş yapacak? Gelişmeleri takipteyiz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)