Ark: Survival Ascended Güncellemesi, Yansıların Akabinde Fiyat Yükseltti

Hatırlarsanız şimdi geçtiğimiz haftalarda sizlerle Ark: Survival Evolved’un yeni güncellemesinin kıssasını paylaşmıştık. Studio Wildcard’ın CEO’su Jeremy Stieglitz, attığı tweet ile bu güncellemenin fiyatsız olacağını tabir etmişti. Ancak DLC’nin yalnızca 50 dolarlık bir paket ile erişilebiliyor olması oyuncuları bir oldukça sinirlendirmişti.

Bu reaksiyonların arından Studio Wildcard’ın geri adım atması beklense de, stüdyodan epeyce enteresan bir atılım geldi. Ark 2 ve Ark: Survival Ascended isimli içerikleri içeren paketin fiyatı, 50 dolar olacaktı. Ancak stüdyo DLC paketini büsbütün farklı bir formda ve 60 dolarlık fiyat etiketi ile satışa sunacak. Bu da yansıların çığ üzere artmasına neden oldu.

  • ‘Ücretsiz’ Ark: Survival Evolved Güncellemesinin Fiyatsız Olmadığı Ortaya Çıktı

Studio Wildcard, yaptığı açıklamada bu projenin beklediklerinden kapsamlı olduğunu tabir ediyor. UE5 güncellemesinin birinci planlarında, oyunun Switch versiyonunun grafik limitlerini kaldırarak PC’ye taşınması varmış. Lakin şu anda geliştirici UE5 teknolojisini sonuna kadar kullanabileceği bir işe imza atmak istiyor. Bu nedenle de oyun doruktan tırnağa yenilenecek.

Elbette stüdyonun “bedava güncelleme” tabirlerine de açıklaması var. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemediklerini belirten Studio Wildcard yetkilileri, o periyottan beri planlarının değiştiğinin altını bir defa daha çiziyor.

Biz de kararı okuyucularımıza bırakıyoruz.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)