ARK: Survival Ascended Duyuruldu!

Yeniden üretim furyasına ARK: Survival Ascended ile Studio Wildcard da dahil oldu. Yakın bir vakit evvel yapılan duyuru ile ARK Survival Evolved oyununun Unreal Engine 5 ile geliştirilmekte olan versiyonu duyuruldu. Ağustos ayında çıkacağı söylenen yeni sürüm ile evvelki oyunun sunucuları da kapatılacak. Ayrıntılar haberimizde.

Dinamik gece-gündüz geçişinin gerçekleştiği oyun, birinci yahut üçüncü kişi bakış açısından oynanabiliyor. Emelimiz ise mahsur kaldığınız bir adada etrafta dolaşan dinozorlar, tarih öncesi hayvanlar, doğal tehlikeler ve düşman beşerler karşısında hayatta kalmaya çalışmak. Ateşli silahlar ve eğreti silahlar kullanarak kendinizi düşman insanlara ve yaratıklara karşı savunabiliyor ve üs kurabiliyorsunuz.

Mevcut Kuşak Unreal Motoru ile ARK: Survival Ascended Geliyor

Studio Wildcard tarafından yapılan duyuru ile Unreal Engine 5 motoru ile geliştirilmekte olan yenilenmiş sürüm olan ARK: Survival Ascended, PC, PlayStation 5 ve Xbox Series için geliyor. Ağustos ayında çıkacak olup, birebir ay içerisinde ARK Survival Evolved sunucuları da kapatılacak.

Nanite, Lumen ve RTXDI teknolojilerine ek olarak, dinamik su, etkileşimli bitki örtüsü, çapraz platform çok oyunculu, hile müdafaası ve modlama takviyesi de olacak. Modlama için Overwolf platformu birlikte çalışılacak olup, kullanıcılara en güzel tecrübenin sunulması sağlanacak. Modlar hem Overwolf hem de geliştirici tarafından kalite denetimi ve bedel açısından incelenecek ve üreticilerin de seçeneğe bağlı olarak perakende fiyatı belirlemeleri mümkün olacakmış.

Studio Wildcard tarafından söylenene nazaran oyunun tamamındaki sanat varlıkları geliştirilecek, yeni tasarlanmış tatil aktiflikleri, yeni içerikler, iyileştirmeler, oynanış değişiklikleri de bizi bekleyecek. Bunların güncellenmiş küçük harita, yeni yapılar, çok oyunculu için sıra sistemi, yeni üçüncü kişi kamerası, belli bir doğrultuda koşma ve yürüme, Ping sistemi, denetim kolu imleci ve daha pek çok şey oyuna dahil olacak.

ARK: Survival of the Fittest da ARK: Survival Ascended oyununa entegre edilecek ve tam manasıyla desteklenen bir oyun modu haline getirilecek. Bunun için oluşturulan farklı bir grup, daha fazla oynanış değişikliği, mekanik güzelleştirmesi, haritalar ve dengeleme ayarları üzerinde çalışıyor. Yayınlanacak olan özel bir güncelleme ile revizyondan geçirilmesinin akabinde, çapraz platform ve modlama dayanağına ek olarak, Scorched Earth, çok oyunculu eşleşme, kozmetikler ile karakter ve yaratık özelleştirmesi ve arkadaşlarınız ile küme oluşturabileceğiniz ve karakteriniz ve dinozorunuz ile ilgili ayarlamalar yapabileceğiniz mahallî lobi eklenecek olup, pek çok kusur çözümlemeleri de uygulanacakmış.

Son olarak, geliştirici orjinal oyundaki son içerik güncellemesi, çapraz platform, tatil aktiflikleri, resmi sunucular, ARK: Survival Evolved ve Ascended güncellemeleri dahil birtakım noktaların da inceleme altına alınacağını söylüyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)