Ada Wong’u Seslendiren Sanatçı Tacizler Üzerine Instagramını Kapattı

Yine bir “sosyal medya terörü” haberi aslında bu. Resident Evil 4 Remake’te Ada Wong’u seslendiren Lily Gao uğradığı tacizin boyutu yüzünden Instagram hesabını kapatmak zorunda kaldı.

Bugüne kadar Ada Wong farklı farklı isimler tarafından seslendirilmişti, Resident Evil 4 Remake’te ise bu rol Welcome to Raccoon City’de de Ada Wong rolüyle karşımıza çıkan Lily Gao’ya verildi. Birtakım oyuncular Gao’nun performansını beğenmeyince bulabildikleri tek toplumsal medya hesabı olan Instagram hesabına hakaretler, tacizler ve berbat yorumlar bıraktılar.

Gao evvel hesabını yorumlara kapattı, sonra da hesabındaki tüm paylaşımları (biri hariç) sildi.

Eleştiriler ortasında “tahrik edici değil” üzere hayli zekice(!) yapılmış yorumlardan “remake’i batırdın, paramı boşa harcattın” diyenlere, “seslendirmen bok gibi” diyenlerlerden “umarım diğer bir oyunda iş bulamazsın” diyenlere kadar çok sayıda saldırgan yazılar vardı.

  • Resident Evil 4 Remake’e Muhtemelen Separate Ways DLC’si Gelecek

Capcom’un yakında Separate Ways DLC’si yayınlamayı planladığını biliyoruz. Bu DLC tekrar Ada Wong odaklı ve büyük ihtimalle rol için tekrar Lily Gao düşünülüyordu ve hatta tahminen de seslendirmeleri çoktan yapıldı. Bu taarruzların akabinde Capcom nasıl bir yol izleyecek onu da çok merak ediyorum.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)